Straipsniai

Rusijos imperijos pasienio su Prūsijos valdomis Nemuno upe žemėlapio nuo stulpo 181 iki 186 fragmentas, Jurbarko miestas. Rusijos imperijos pasienio su Prūsijos valdomis Nemuno upe žemėlapio nuo stulpo 181 iki 186 fragmentas, Jurbarko miestas.

Po III Abiejų Tautų Respublikos padalijimo Užnemunė atiteko Prūsijai, didžioji LDK dalis - Rusijos imperijai.  Topografams buvo iškelta užduots kuo greičiau ir kaip galima tiksliau žemėlapiuose atvaizduoti svarbiausius strateginius rajonus. 1795-1797 (ir vėliau) buvo topografuota ir Rusijos imperijos siena, dalinai sutapusi su Nemunu.

Įdomus Rusijos imperijos pasienio su Prūsijos valdomis Nemuno upe žemėlapis (orig. pavadinimas Карта пограничная империи Всероссийской с Прусскими владениями по реке Неману...). Tikėtina, jog žemėlapis buvo leidžiamas atskirais lapais "nuo stulpo xx iki stulpo yy". Lietuvos teritoriją apėmė 3 šio žemėlapio lapai. Pirmasis atvaizdavo pasienį Nemunu nuo 157 iki 168 pasienio stulpo (nuo Gardino iki Nemunaičio), antrasis nuo 168 iki 180 (nuo Alytaus iki Kauno), trečiasis nuo 181 iki 186 pasienio stulpo (nuo Zapyškio iki Jurbarko).

Šaltinis: www.maps4u.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Beveik viską, kas yra šiame puslapyje, galėtumėt rasti internete. Arba jau neberastumėt. Kaip sakoma, internetas - tai vandenynas, kuriame nuolat atsiranda naujų salų, o kai kurios - išnyksta. Jei turite pretenzijų dėl autorių teisių - rašykite.
2012-2018