Lietuvoje seniausias dviratis – tai XIX a. antrosios pusės – XX a. pradžios medinis 11,5 kg svorio – rastas drožėjo P. Puišio sodyboje netoli Jurbarko. šis namų darbo dviratis padarytas pagal K. Dreizo XIX a. pradžios „bėgiojančios mašinos“ modelį. Pagrindinės jo dalys – rėmas, ratai, sėdynė – mediniai, metalu kaustyti ratai, kai kurios detalės sukaltos vinimis.

(R.Razauskas, Technikos pasaulis)

Tarpukariu fotografija jau buvo prieinama platesniam visuomenės ratui. Ypač aktyvūs buvo gimnazistai, mokytojų seminarijos studentai. Keli garsūs Panevėžio gimnazistai - Stasys Variakojis ir Petras Babickas. 1923 metais baigęs gimnaziją,  Babickas 1923–1930 m. mokytojavo Jurbarke ir tik vėliau apsigyveno Kaune, tapo pirmuoju radiofono diktoriumi, buvo vienas iš Fotomėgėjų sąjungos steigėjų, išleido keletą žurnalo „Foto mėgėjas“ numerių, daug keliavo, fotografavo, dalyvavo parodose.

Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje kryžuočiai buvo pastatę bent tris pilis, pavadintas Georgenburgu. Buvo jų ir ne Lietuvos teritorijoje. Viena visai netoli - dabartinėje Kaliningrado srityje, 3 km nuo Černiachovsko. Išlikusioje pilyje įsikūręs žirgynas. Iki 1945 metų miestelis taip ir vadinosi - Georgenburgas, dabar - Majovka.

Foto - www.vilkatlakai.ltFoto - www.vilkatlakai.lt1009 metais Lietuvos vardas paminėtas, kai šv. Brunonas apkrikštijo kunigaikštį Netimerą. Po beveik 300 metų į Pabaltijo žemes krikščionybę (tik jau ginklu) nešė šv. Brunono ainis, garsios saksų giminės iš Kverfurto atstovas Meinhardas. Jis 1288 m. tapo tryliktuoju Prūsijos magistru (iki 1299 m.). Būtent šis magistras skalvių žemėje ant Nemuno kranto 1289 m. pastatė pilį, kuri vėliau imta vadinti Ragaine. Ne kartą jis su riteriais buvo įsiveržęs į Lietuvą, puldinėjo Junigedos ir Pieštvės pilis, niokojo Paštuvos bei Gaižuvos apylinkes. Skaityti daugiau...

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Beveik viską, kas yra šiame puslapyje, galėtumėt rasti internete. Arba jau neberastumėt. Kaip sakoma, internetas - tai vandenynas, kuriame nuolat atsiranda naujų salų, o kai kurios - išnyksta. Jei turite pretenzijų dėl autorių teisių - rašykite.
2012-2018